Eğitim Hayatım

İlköğretim

1997 yılında Elazığ’da okula başladım. Birinci sınıfı burada tamamladıktan sonra Ankara’nın Çamlıdere ilçesinde eğitimime devam ettim. Çamlıdere’de dördüncü sınıfa devam ederken Sincan’a geldim. İlköğretim eğitimimi burada tamamladım. Okulumun ilk senesinden ilkokul sonuna kadar gittiğim okullarda sınıf başkanlığı yaptım. Bu göreve olan tutkum ortaokulda da devam etti. Derslerimin dışında arkadaşlarımla olan kuvvetli bağlarım ilköğretim boyunca beni çalışkan bir öğrenci olarak tanımlamaları için fazlasıyla yeterli bir sebepti. 

Ortaöğretim

  İlköğretimi 5,0 not ortalamasıyla bitirdikten sonra girdiğim LGS’de (Liselere Giriş Sınavı) istediğim sonucu alamamanın hüsranı vardı. Hayatımın dönüm noktası olacak bir karar vermem gerekiyordu. Ya anadolu meslek lisesini tercih edecektim ya da süper liseyi. Uzun bir karar aşamasını geride bıraktıktan sonra seçimimi anadolu meslek lisesinden yana kullandım ve 2004 yılında Gazi Anadolu Teknik Lisesi Bilgisayar bölümüne kayıt yaptırdım. Hazırlık sınıfı dahil dört yıl burada eğitim gördüm ve benim için hayatımın en önemli kısmıydı diyebilirim.

Yükseköğretim


2008 yılında Gazi Anadolu Meslek Lisesi’nden mezun olduktan sonra önlisans eğitimimi Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Kaman Meslek Yüksekokulu’nda Bilgisayar Programcılığı üzerine aldım. Liseden itibaren başlayan bilgisayar merakım önlisans eğitimim boyunca da artarak devam etti.


Önlisans eğitimimi tamamladıktan sonra iş hayatına atılınca aynı zamanda da lisans eğitimimi tamamlamak istedim. Bu vesileyle 2011 yılında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’ne yazıldım. 


Hayallerimin başlangıcı olan Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile kazanarak hayatımın en mutlu anını yaşadım. Şuan burada eğitim hayatıma devam etmekteyim.